GÜNEY AMERİKA TURNESİ

Cihat Aşkın, opera sanatçısı bas Teyfik Rodos ve piyanist Mehru Ensari ile birlikte 28 Mayıs 6 Haziran tarihleri arasında Güney Amerika turnesine çıkıyor. Brezilya Sao Paulo Kültür Merkezi’nin yanı sıra Türk Günü münasebetiyle düzenlenecek olan belediye meclis oturumuna da katılacak olan sanatçılar, hemen akabinde Arjantin’e geçerek Buenos Aires’te 2 konser verecek. ‘Turkish Tango in Buenos Aires’  başlığını taşıyan konserler 3 ve 5 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek.

* * *

AYLA ERDURAN’A SAYGI KONSERLERİ

Cihat Aşkın, büyük sanatçı Ayla Erduran’a saygı konserleri çerçevesinde 8 Mayıs’ta İzmir Karşıyaka Hikmet Şimşek Sanat Merkezi, 14 Mayıs’ta İstanbul Süreyya Operası ve 16 Mayıs’ta Uluslararası Mersin Festivali’nde Mersin Kültür Merkezi’nde Karşıyaka Oda Orkestrası ile birlikte Bach’ın iki keman ve orkestra için konçertosunu seslendirecek. Konserleri Rengim Gökmen yönetecek.

* * *

CİHAT AŞKIN ANADOLU’DA

Aşkın, sık sık çıktığı yurt gezilerinde Anadolu’nun yeteneklerini keşfederek dünya sahnelerine taşımaya devam ediyor. 11 Mayıs’ta Kütahya’da yapılacak olan Hisarlı Ahmet Sempozyumu’na katılacak olan sanatçı burada CAKA ile birlikte vereceği konserden sonra Hisarlı Ahmet’in oğlu Mustafa Hisarlı ile de bir konser verecek. Aşkın, 18 Mayıs’ta ise genel sanat yönetmenliğini yaptığı Afyonkarahisar Dinar Uluslararası Marsyas Festivali’nin açılış konserinde piyanist Orçun Orçunsel eşliğinde bir resital verecek.

* * *

MÜZİKLE BÜYÜYENLER

2013 yılında Cihat Aşkın’ın kuruculuk yaparak temellerini attığı Küçükçekmece Müzik Akademisi 4’üncü yılına ulaştı. 13 Mayıs akşamı Sefaköy Kültür Sanat Merkezi’nde verilecek olan konserde -Müzikle Büyüyenler- akademi öğrencileri fakülte üyelerine eşlik ederek güzel bir konser verecekler. Cihat Aşkın da meslektaşları ile birlikte bu konsere iştirak etmekten gurur duyuyor.

* * *

CİHAT AŞKIN MASTERCLASSLARI

Aşkın, CAKA projesi kapsamında 6 Mayıs Cumartesi günü İzmir ve Manisa şubelerini ziyaret ederek masterclasslar verecek. Öğrenciler ve öğretmenler ile bir araya gelecek olan Cihat Aşkın, 20 Mayıs Cumartesi günü ise Küçükçekmece Müzik Akademisi’nde bir masterclass vererek akademi öğrencilerini dinleyecek.

* * *

TRT RADYO-3 ATÖLYESİ

26 Mayıs Cuma akşamı saat 19.00’da verilecek konserde Cihat Aşkın’ın konuğu değerli keman sanatçımız Sevil Ulucan Weinstein. Kendisine Özgür Ünaldı’nın eşlik edeceği sanatçı konserde Ekrem Zeki Ün’ün eserlerini seslendirecek.

Cihat Aşkın ile TRT Radyo-3 Atölyesi programının yayınları da devam ediyor. Dinleyiciler 6 Mayıs Cumartesi saat 20.00’de Duo Fidelis, 20 Mayıs Cumartesi saat 20.00’de ise Orçun Orçunsel ile gerçekleştirilen konserin kaydını TRT Radyo-3 frekanslarından dinleyebilirler.

CİHAT AŞKIN NİSAN 2017 BÜLTENİ

 

AŞKIN, LEYLA GENCER’İ ANMA KONSERİNDE

 

Konuk sanatçı olarak katılacağı Leyla Gencer’i anma konserinde Aşkın, kontrbas sanatçısı Onur Özkaya ile Bottesini Grand Duo Concertante’tı seslendiriyor.

 

3 NİSAN 2017 PAZARTESİ

 

Leyla Gencer Anısına

 

Cihat Aşkın, keman

Onur Özkaya, kontrbas

 

19.00

 

Teatro della Casa d'Italia

İtalyan Kültür Merkezi

Beyoğlu / İstanbul

 

Ayrıntılı Bilgi için: http://www.iicistanbul.esteri.it/iic_istanbul/tr/gli_eventi/calendario/2017/04/in-memoria-di-leyla-gencer.html

 

* * *

 

HALİFE ABDÜLMECİD’İN BESTESİ PERA PALAS’TA SESLENDİRİLİYOR

 

Emre Aracı’nın Cihat Aşkın ve Cana Gürmen ile birlikte gerçekleştireceği konser, 15 Nisan Cumartesi sabahı tarihi Pera Palas Oteli’nde gerçekleştirilecek. Geçen sene ilk defa yapılan ancak gördüğü ilgi üstüne bu sene tekrarlanacak olan konserde Pera Palas’ta kalmış olan bestecilerin eserleri ve 19. Yüzyıl sonunda Osmanlı İstanbul’unun sanat ve kültür hayatı üzerine söyleşi yer alacak.

 

15 NİSAN 2017 CUMARTESİ

 

Pera Palace’ın Müzik Tarihine Yolculuk

 

Sunum: Emre Aracı

Cihat Aşkın, keman

Cana Gürmen, piyano

 

11.00

 

Pera Palace Hotel Jumeriah

Beyoğlu / İstanbul

 

Bilet Almak için: http://www.biletix.com/etkinlik/UPRJ4/ISTANBUL/tr

 

* * *

 

CİHAT AŞKIN NİSAN AYINDA “AYLA ERDURAN’A SAYGI KONSERLERİ” DİZİSİNE BAŞLIYOR

 

Uluslararası keman virtüözümüz Cihat Aşkın, Nisan ayında Devlet Sanatçısı Ayla Erduran ile birlikte vereceği konserlerde, büyük sanatçıyla birlikte Bach’ın İkili Konçertosu’nu seslendirecek.

İlk konser 26 Nisan’da Boğaziçi Üniversitesi’nde.

Aynı konserde Aşkın, İtalyan Festa Rustica Ensemble ile birlikte Bach’ın 1. Keman Konçertosunu da çalacak.

 

26 NİSAN 2017 ÇARŞAMBA

 

Ayla Erduran’a Saygı Konseri “İtalya’dan Sevgilerle

 

Giorgio Matteoli, şef & viyolonsel

Cihat Aşkın, keman

Ayla Erduran, keman

 

19.30

 

Albert Long Hall

Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü

Bebek / İstanbul

 

Ayrıntılı Bilgi için: http://www.klasikmuzik.boun.edu.tr/etkinlik.php?id=111

 

Biletler, konser günü saat 17.00 itibariyle Albert Long Hall fuayeden (Güney Kampüs Saatli Bina) alınabilecektir.

 

* * *

 

CAKA FAALİYETLERİ DEVAM EDİYOR

 

Cihat Aşkın ve Küçük Arkadaşları’nın faaliyetleri devam ediyor.

5 Nisan Çarşamba günü, Bahçeşehir Amerikan Türk Koleji’nde CAKA Belgesel gösterimi, CAKA Küçükçekmece Şube Başkanı Bahar Büyükgönenç’in anlatımıyla gerçekleştirilecek.

Şube ziyaretlerini ve Masterclass’ları sürdüren Cihat Aşkın, bu kapsamda 8 - 9 Nisan’da Afyonkarahisar CAKA, 30 Nisan’da da Ankara CAKA’yı ziyaret ederek küçük arkadaşlarıyla buluşacak.

 

* * *

 

CİHAT AŞKIN ile TRT RADYO-3 ATÖLYESİ

 

Aşkın’ın TRT İstanbul Radyosu Mes’ud Cemil Stüdyosu’ndan sürdürdüğü canlı konserleri devam ediyor. Bu ayki konserlerden ilki 7 Nisan akşamı saat 19.00’da Duo Fidelis - Zeynep Keleşoğlu (flüt) ve Orçun Orçunsel (piyano) tarafından gerçekleştirilecek. 28 Nisan tarihindeki ikinci konserde ise Gülen Ege Serter (keman) ve Başar Can Kıvrak (piyano) seyirciler ile birlikte olacak.

 

Programın yayınları da iki haftada bir, cumartesi günleri saat 20.00’de yine TRT radyolarından yayınlanıyor.

8 Nisan’da yayınlanacak olan programda piyanist Selin Şekeranber, 22 Nisan’da ise Gitarist Emre Ünlenen TRT Radyo 3’te dinleyiciler ile buluşacak.

 

Cihat Aşkın ile Radyo-3 Atölyesi Konserleri

 

7 NİSAN 2017 CUMA

 

Cihat Aşkın, keman

Duo Fidelis

Zeynep Keleşoğlu, flüt

Orçun Orçunsel, piyano

 

19.00

 

TRT İstanbul Radyosu Mes’ud Cemil Stüdyosu

 

28 NİSAN 2017 CUMA

 

Cihat Aşkın, keman

Gülen Ege Serter, keman

Başar Can Kıvrak, piyano

 

19.00

 

TRT İstanbul Radyosu Mes’ud Cemil Stüdyosu

 

Konserler ücretsiz olup seyirciye açıktır.

 

* * *

 

MARSYAS FESTİVALİ TANITIM TOPLANTISI

 

Cihat Aşkın, Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde yapılacak olan Uluslararası Marsyas Festivali’nin basın tanıtım toplantısında, 19 Nisan Çarşamba günü Pera Müzesi’nde konuşacak. Basın toplantısında festivalin tarihçesi, kimliği, sanatsal programı ve Uluslararası Flüt Yarışması’ndan söz edilecek.

 

* * *

 

YENİ TÜRK MÜZİĞİ HAREKETİ

 

Ocak ve Şubat ayında yaptığı konserlerle ulusal basında geniş yankı uyandıran Yeni Türk Müziği Hareketi ve örnek eserleri Cihat Aşkın, İstanbul’da ODTÜ Kulübü’nde 22 Nisan Cumartesi saat 14.00’te yapacağı söyleşi ile tanıtacak.

Övgüler aldığı kadar eleştiriler de alan bu hareketin ne olduğu, nasıl bir anlayışı olduğu konusunda oldukça açık ve cömert sorulara cevap verecek olan Aşkın, aynı zamanda dinleteceği örneklerle de dinleyicileri aydınlatacak.

 

 

TOP