MAYIS 2017 BÜLTENİ

GÜNEY AMERİKA TURNESİ

Cihat Aşkın, opera sanatçısı bas Teyfik Rodos ve piyanist Mehru Ensari ile birlikte 28 Mayıs 6 Haziran tarihleri arasında Güney Amerika turnesine çıkıyor. Brezilya Sao Paulo Kültür Merkezi’nin yanı sıra Türk Günü münasebetiyle düzenlenecek olan belediye meclis oturumuna da katılacak olan sanatçılar, hemen akabinde Arjantin’e geçerek Buenos Aires’te 2 konser verecek. ‘Turkish Tango in Buenos Aires’  başlığını taşıyan konserler 3 ve 5 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek.

* * *

AYLA ERDURAN’A SAYGI KONSERLERİ

Cihat Aşkın, büyük sanatçı Ayla Erduran’a saygı konserleri çerçevesinde 8 Mayıs’ta İzmir Karşıyaka Hikmet Şimşek Sanat Merkezi, 14 Mayıs’ta İstanbul Süreyya Operası ve 16 Mayıs’ta Uluslararası Mersin Festivali’nde Mersin Kültür Merkezi’nde Karşıyaka Oda Orkestrası ile birlikte Bach’ın iki keman ve orkestra için konçertosunu seslendirecek. Konserleri Rengim Gökmen yönetecek.

* * *

CİHAT AŞKIN ANADOLU’DA

Aşkın, sık sık çıktığı yurt gezilerinde Anadolu’nun yeteneklerini keşfederek dünya sahnelerine taşımaya devam ediyor. 11 Mayıs’ta Kütahya’da yapılacak olan Hisarlı Ahmet Sempozyumu’na katılacak olan sanatçı burada CAKA ile birlikte vereceği konserden sonra Hisarlı Ahmet’in oğlu Mustafa Hisarlı ile de bir konser verecek. Aşkın, 18 Mayıs’ta ise genel sanat yönetmenliğini yaptığı Afyonkarahisar Dinar Uluslararası Marsyas Festivali’nin açılış konserinde piyanist Orçun Orçunsel eşliğinde bir resital verecek.

* * *

MÜZİKLE BÜYÜYENLER

2013 yılında Cihat Aşkın’ın kuruculuk yaparak temellerini attığı Küçükçekmece Müzik Akademisi 4’üncü yılına ulaştı. 13 Mayıs akşamı Sefaköy Kültür Sanat Merkezi’nde verilecek olan konserde -Müzikle Büyüyenler- akademi öğrencileri fakülte üyelerine eşlik ederek güzel bir konser verecekler. Cihat Aşkın da meslektaşları ile birlikte bu konsere iştirak etmekten gurur duyuyor.

* * *

CİHAT AŞKIN MASTERCLASSLARI

Aşkın, CAKA projesi kapsamında 6 Mayıs Cumartesi günü İzmir ve Manisa şubelerini ziyaret ederek masterclasslar verecek. Öğrenciler ve öğretmenler ile bir araya gelecek olan Cihat Aşkın, 20 Mayıs Cumartesi günü ise Küçükçekmece Müzik Akademisi’nde bir masterclass vererek akademi öğrencilerini dinleyecek.

* * *

TRT RADYO-3 ATÖLYESİ

26 Mayıs Cuma akşamı saat 19.00’da verilecek konserde Cihat Aşkın’ın konuğu değerli keman sanatçımız Sevil Ulucan Weinstein. Kendisine Özgür Ünaldı’nın eşlik edeceği sanatçı konserde Ekrem Zeki Ün’ün eserlerini seslendirecek.

Cihat Aşkın ile TRT Radyo-3 Atölyesi programının yayınları da devam ediyor. Dinleyiciler 6 Mayıs Cumartesi saat 20.00’de Duo Fidelis, 20 Mayıs Cumartesi saat 20.00’de ise Orçun Orçunsel ile gerçekleştirilen konserin kaydını TRT Radyo-3 frekanslarından dinleyebilirler.

TOP