Nisan 2016 Bülteni

CİHAT AŞKIN VE MEHRU ENSARİ MİNYATÜRLER KONSERLERİ İLE KARTAL VE OSMANİYE’DE

Aşkın ve Ensari ikilisi, Minyatürler konserlerine devam ediyor. Kartal Belediyesi tarafından düzenlenen konserde sanatçılar 5 Nisan 2016 Salı akşamı saat 20.00’de Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde bir konser verecekler.

http://www.kartal.bel.tr/tr/haberler/EtkinlikListesi.aspx

https://www.facebook.com/events/471626256369430/

Hemen akabinde 6 Nisan’da Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’nde Halet Çambel anısına düzenlenen sempozyumda konser verecek olan sanatçılar yine Minyatürlerden sevilen bir demet sunacaklar.

 

 

* * *

CİHAT AŞKIN, HALET ÇAMBEL SEMPOZYUMU’NA BİR BİLDİRİ İLE KATILIYOR

Aşkın, Halet Çambel'e Keman ÇalarkenProf. Dr. Cihat Aşkın bu defa akademisyen kimliği ile yüzyılın arkeoloğu olan Halet Çambel anısına düzenlenen bir etkinlikte yer alıyor. Aşkın, Korkut Ata Üniversitesi tarafından düzenlenen Halet Çambel Sempozyumu’na bir bildiri ile katılıyor.Türkiye’de Halk Müziği Araştırmaları’ adlı bir bildiri sunacak olan Aşkın’ın Halet Çambel ile yaklaşık 20 yıllık bir anısı da var.

 

 

 

 

* * *

CİHAT AŞKIN İLE KLASİK MÜZİK KONSERLERİ TRT RADYO-3’TE DEVAM EDİYOR

Aşkın, ocak ayında başladığı “TRT Radyo – 3 Klasik Müzik Konserleri”ne devam ediyor. Bu ay 15 Nisan’da gerçekleştirilecek olan konserde Aşkın, yine ilginç seçkilerinden birini sunacak.

Canlı Dinlemek için: http://www.trt.net.tr/anasayfa/canli.aspx?y=radyo&k=radyo3

Frekans Bilgileri için: http://radyo.trt.net.tr/Sayfalar/Web/Frekanslar.aspx

* * *

KEMAN – ARP RESİTALİ GAZİANTEP’TE

Cihat Aşkın, nisan ayının son konserini arp sanatçısı Çağatay Akyol ile Gaziantep’te gerçekleştirecek. Sanatçılar Gaziantep Üniversitesi’nde verecekleri konserde daha önce birlikte çaldıkları CD’de yer alan eserleri seslendirecekler.

 

 

 

 

* * *

CİHAT AŞKIN ULUSLARARASI KEMAN YARIŞMASI JÜRİSİNDE

Aşkın, dünyanın en önemli keman hocalarından biri olan Zakhar Bron’un davetini kabul ederek Rusya’ya gidiyor. Aşkın, Novosibirsk kentinde yapılacak olan Uluslararası Keman Yarışması’nda jüri üyesi olarak yer alacak.

Sanatçının Bron ile var olan dostluğunun ülkeler arası ilişkilerde de güzel bir rol oynamasını temenni ediyoruz.

TOP