Mart 2016 Bülteni

CİHAT AŞKIN İZMİR KONSERLERİ

Aşkın mart ayında İzmir’de vereceği konserlerle İzmirli müzikseverleri doyuracak.

Cihat Aşkın, mart ayının ilk konserini İzmir’de veriyor. Dokuz Eylül Üniversitesi Senfoni Orkestrası (DESO) eşliğinde Piyanist Roberto Issoglio ve Viyolonselci Ümit İşgörür ile Beethoven’in Üçlü Konçertosunu Hakan Şensoy yönetiminde seslendirecek olan sanatçıları 1 Mart Salı akşamı Sabancı Kültür Merkezi’nde dinleyebilirsiniz.

Aşkın’ın İzmir konserleri devam edecek. Sanatçı İzmir’de yeni bir konçertonun ilk seslendirilişini yapıyor: Hasan Niyazi Tura Konçertango. Tura’nın yeni konçertosu 2015 yılında bestelendi ve Cihat Aşkın’a ithaf edildi. Konçerto 22 Mart’ta Hikmet Şimsek Sanat Merkezi’nde Karşıyaka Oda Orkestrası ve Rengim Gökmen şefliğinde seslendirilecek. 23 Mart’ta aynı konser Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde tekrar edilecek.

***

AŞKIN SANATIN HİZMETİNDE

Cihat Aşkın sanatçı kişiliği ile daima müziğin hizmetinde ve bu alandaki çalışmalarına CAKA ziyaretleri ile devam ediyor. 2 Mart’ta Manisa ve 6 Mart’ta Beşiktaş’ta olacak olan Cihat Aşkın, bu ziyaretlerinde şube başkanlarıyla görüşmeler yaparak öğrenciler ile dersler yapmaktadır.

** *

Cihat Aşkın ile klasik müzik konserleri TRT Radyo 3’te devam ediyor. Bu ayki konserde Cihat Aşkın, canlı konser yayınıyla 11 Mart’ta TRT İstanbul Radyosu stüdyolarında saat 20.00’de dinleyicilerin huzurunda olacak.

***

AŞKIN MART AYI SONUNDA İTALYA’DA

Cihat Aşkın ve Beste Tıknaz Modiri, 23 – 28 Mart tarihlerinde İtalya’nın Cervo kentinde yapılan Masterclass’ta dersler verecekler.

Sanatçılar Türkiye’yi temsilen bulunacakları Masterclass süresince öğrencilerle çalışarak oda müziği konserleri de verecekler.

Aşkın, mart ayının son resitalini 31 Mart tarihinde Sicilya’nın Messian şehrinde veriyor. Sanatçı, İtalyan piyanist Roberto Issoglio ile beraber Mozart ve Beethoven’in sonatlarını seslendiriyor.

TOP