OCAK 2016 BÜLTENİ

CİHAT AŞKIN AZERBAYCAN ZİYARETİ

Cihat Aşkın, 2016 yılına hızlı bir giriş yaparak Azerbaycan’a gidiyor. Bakü’de Elşad Bagirov yönetimindeki Azerbaycan Devlet Filarmoni Orkestrası eşliğinde genç Türk besteci Oğuzhan Balcı’nın kendisine ithaf ettiği keman konçertosunun Bakü’deki ilk seslendirilişini yapacak olan Aşkın, bu ziyarette ayrıca konservatuvarı ziyaret ederek görüş alışverişinde bulunacaktır.

 

 

 

 

 

 

* * *

MİNYATÜRLER BU KEZ BAKIRKÖY SEYİRCİSİ İLE BULUŞUYOR!

Cihat Aşkın ve Mehru Ensari’nin Minyatürler projesi, 15 Ocak akşamı Bakırköy Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nde Bakırköy seyircisi ile buluşuyor. İkili, ilk minyatürler CD’sinin ardından yaptıkları yeni CD’de, Anadolu ve yakın coğrafyanın başka hiçbir yerde dinleyemeyeceğiniz eserlerini seslendiriyorlar.

‘Bu Toprağın Kemancısı’ Aşkın’dan, bu toprakların sesini dinlemek isterseniz aşağıdaki linkten yerinizi ayırtabilirsiniz.

http://www.biletix.com/etkinlik/TKLG8/TURKIYE/tr

 

 

* * *

 

AŞKIN VE KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ

Cihat Aşkın, Küçükçekmece Belediyesi ile olan çalışmalarına 2016 yılında da devam ediyor.

Aşkın’ın 2013 yılında projesini geliştirip kurduğu Küçükçekmece Belediyesi Müzik Akademisi, tüm hızıyla öğrenci yetiştirmeye devam ediyor.

17 Ocak tarihinde Atakent Kültür Merkezi’nde dönem sonu konserlerini verecek olan küçük sanatçılar, seyircilerin karşısında sınavlarını verecekler.

 

 

 

* * *

CİHAT AŞKIN, ROBERTO ISSOGLIO, DEBBY BALD İSTANBUL VE ZURICH ODA MÜZİĞİ KONSERLERİ

Cihat Aşkın, İtalyan piyanist Roberto Issoglio ve Alman çellist Debby Bald ile ocak ayında iki oda müziği konseri yapıyor. Bunlardan ilki 22 Ocak akşamı TRT İstanbul Radyosu stüdyosunda canlı olarak, ikincisi ise 30 Ocak akşamı İsviçre’nin Zürich kentinde gerçekleştirilecek. Sanatçılar programda Mozart, Beethoven ve Glinka’nın triolarını seslendiriyorlar.

*   *   *

TOP