Kasım 2015 Bülteni

 

CİHAT AŞKIN İTALYA'DA

 

 

 

Dünyaca ünlü keman virtüözümüz Cihat Aşkın, kasım ayını İtalya'da vereceği bir konser ile açıyor. Aşkın, 7 Kasım 2015 Cumartesi günü İtalya'nın Cosenza kentinde, alanında en değerli icracılardan biri olmakla birlikte aynı zamanda CAKA Bursa Şube Başkanlığını yürüten Mesut Çaşka ile iki keman ve ut resitaliverecek. Çaşka'nın hem keman hem ud olarak Aşkın'a eşlik edeceği ve otantik Türk, Arap, İslam ve batı müziğinden örnekler verilecek olan konser, ud çalgımızın İtalya’daki tanıtımına katkısı açısından önemli bir etkinlik olacak.

 

http://www.autunnomusicale.it

 

 

 

  

* * *

 

 

Aşkın, Cosenza konserinin ardından 9 Kasım 2015 Pazartesi günü de İtalya'nın Bari kentinde bir konser verecek. İtalyan piyanist Roberto Issoglio, Alman çellist Debby Bald ile Cihat Aşkın'ın birlikte sürdürdükleri oda müziği konserleri kapsamında gerçekleşecek olan trio konserinde MozartBeethovenve Glinka’nın eserleri seslendirilecek.

 

 

 

 * * *

‘ARTIK MELEKLERİ HİSSETME VAKTİDİR’

 

 

 

Geçtiğimiz ay yayınlanan belgeselin ardından Kasım ayında da Cihat Aşkın hayranlarını büyük bir sürpriz bekliyor! Hilal Doğanay'ın kaleme aldığı "Cihat Aşkın - Artık Melekleri Hissetme Vaktidir" isimli kitap Pan Yayıncılıketiketi ile 12 Kasım'da raflardaki yerini alacak. Bu çok konuşulacak kitabın kapak fotoğrafı ise ünlü fotoğraf sanatçımız Ara Güler'in objektifinden.

Ayrıca Cihat Aşkın, 11 Kasım 2015 Çarşamba günü saat 14.00’te TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı Arkeoloji Sanat Standı’nda, 12 Kasım 2015 Perşembe günü saat 15.00’te Pan Yayıncılık’ta sevenleriyle buluşarak kitapları imzalayacak.

https://www.facebook.com/events/556805901159258/

 

 

 

 

 

 

* * *

CİHAT AŞKIN ANADOLU'DA GENÇLERLE BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR

CAKA projesi kapsamında ilk defa izleyiciye sunulan  "Cihat Aşkın - Türkiye'ye Kemanı Sevdiren Adam" belgeseli ile gündeme gelen Aşkın, yine Anadolu yollarında. Doğuş Holding sponsorluğundaki "Kampüste Senfonik Akşamlar" projesi kapsamında AşkınŞef Rengim Gökmenyönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile 13 Kasım 2015 Cuma günü saat 19.30’da Çanakkale 18 Mart Üniversitesi ve 14 Kasım 2015 Cumartesi günü saat 17.00’de Balıkesir Üniversitesi kampüslerinde gençlerle buluşacak.

* * *

 MİNYATÜRLER TRT RADYO 3’TE DEVAM EDİYOR

Cihat Aşkın’ın hazırlayıp sunduğu Minyatürler programı her pazar günü saat 14.00’te TRT Radyo 3’te dinleyicileri ile buluşmaya devam ediyor. Programda bu ay, 8 Kasım'da arp sanatçımız Çağatay Akyol15 Kasım'da piyanist Moura Lympany22 Kasım'da piyanist Jorge Bolet ve 29 Kasım'da efsanevi kemancı Jascha Heifetz'in yorumları yer alacak.

* * *

TOP