Ağustos 2015 Bülteni 1

Yurdumuzun dışında İtalya’da da başarılı bir konser kariyeri sürdüren Cihat Aşkın, Temmuz ayı sonunda İtalyan meslektaşı Roberto Issoglio ile Fermo ‘Armonie della Sera’ festivalinde bir konser vermişti.

http://www.armoniedellasera.it/event/cihat-akin-roberto-issoglio/

Aynı ikili bu kez de Sardinya adasında bulunan Alghero’da 28 Ağustos’ta bir resital verecek. Mozart ve Beethoven klasiklerini seslendiren sanatçılar, 2013 yılından bu yana birlikte pek çok resital verdiler. http://www.seratemusicalialghero.it/files/LIBRETTO.pdf

 

* * *

Armonie della Sera festivalinde Rossini orkestrasını yöneten Hakan Şensoy, bu kez keman sanatçısı olarak Cihat Aşkın’a eşlik edecek ve ikili 3 Ağustos’ta Pistoia’daki Villa Rospigliosi’de birlikte bir konser verecekler.

http://www.montalbano.toscana.it/eventi/concerto-del-duo-violinistico-hakan-sensoy-and-cihat-askin

* * *

Uluslararası camiada Türk keman okulunun temsilcisi olarak tanınan Cihat Aşkın4 – 15 Ağustos arası İsviçre’nin Crans Montana şehrinde düzenlenen festivale katılacak. Aşkın, burada 7 ve 12 Ağustos tarihlerinde iki masterclass verecek.

http://www.cmclassics.ch/master-classes/574-presentation.html

Shlomo Mintz’in genel sanat yönetmenliğinde yapılan festivale bu yıl Zakhar Bron ve Hagai Shaham da katılarak dersler ve konserler verecekler. Festivalin kapanışında ise Mintz ve Aşkın birlikte Mozart’ın Konçertant adlı eserini yorumlayacaklar.

http://belenalonsomanagement.com/summer-concerts-in-crans-montana-2/

* * *

Avrupa’daki konserlerini başarıyla sürdüren Cihat Aşkın22 Ağustos’ta Almanya’da Havellaendische Müzik Festivali’ne katılarak Roberto Issoglio ile Beethoven’in Triple Konçerto’sunu seslendirecek. Konserin şefi ise efsanevi Meksikalı şef Enrique Batiz.

http://www.havellaendische-musikfestspiele.de/produkt/open-air-im-schlosspark-nennhausen-junge-philharmonie-brandenburg-22-august-2015/

TOP